مقاله

روش تست فراهوش ۱

حل سوالات ریاضی - فراهوش

روش تست فراهوش ۱

تیم علمی فراهوش

 

در این مقاله قصد داریم در مورد روش تستی صحبت کنیم که ترکیب روش های متفاوت تست زنی هستند و در یک مقاله به همه ی آنها بپردازیم و در چند دقیقه بتوانیم به ثبات فکری در مورد روش تست زنی برسیم …….

روش تست زنی فراهوش

در ابتدا باید بررسی کنیم که در تمام مدت مطالعه برای کنکور باید یک روش را دنبال کرد یا در تایم های متفاوت باید روش های تست زنی خود را تغییر دهیم ؟ در مدت مطالعه کنکور لازم به تغییر روش تست زنی نیست اما باید به این نکته توجه کرد که در برخی از دوره ها لازم است تمرکز روی قسمت خاصی باشد به طور مثال در ماه های اول تعداد تست زیاد مدنظر نیست و اهمیت بر روی فهمیدن کامل مطلب است برای همین تحلیل تست اهمیت بیشتری دارد اما در بازه ای مانند روش سه روز یکبار اهمیت موضوع در تعداد تست است برای همین باید روی تعداد تست بیشتر کار کرد و بعضا بعضی از تست ها تحلیل نشود.

 

سعی کنید در تمام مدت مطالعه اولین مرحله مطالعاتی را تمرکز کامل بر روی کتاب درسی قرار دهید زیرا ۹۰ درصد سوال های کنکور با رفرنس کتاب درسی ارائه می شوند پس از این منبع مهم غافل نشوید و آن را در تمام مدت مطالعه در کنار خود داشته باشید ، البته به این نکته باید اشاره کرد که سطح سوال های کنکور در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است و همین موضوع باعث می شود که کتاب های کمک آموزشی نیز در مراحل مطالعه اضافه شوند و کمتر کسی میتواند تنها با اکتفا به کتاب های درسی به رتبه مقبول خود در کنکور برسد. در روش تست زنی فراهوش که توسط تیم علمی فراهوش مورد بررسی قرار گرفته است همه ی جنبه های تست بررسی شده تا بدون دغدغه بتوانید تست های با کیفیت تری را در مطالعه خود بگنجانید.

 

کدام روش بهتر است : روزانه هزار تست بزنیم و در کنکور بیست درصد سوال ها را جواب بدهیم یا روزانه صد تست بزنیم و در کنکور هفتاد درصد سوال ها را پاسخ بدهیم ؟

حتما روش دوم را انتخاب میکنیم چون ما به دنبال ننیجه هستیم و کارنامه کنکور یا درصد پاسخ دهی در آزمون های آزمایشی برای ما اهمیت دارد پس از این فکر که تعداد تست های خود را افزایش دهیم خارج شوید باید به این نکته اشاره کرد که اکثر دانش آموزان به دنبال تعداد تست بالا هستند که باید این دیدگاه فکری خود را بهبود بدهند (به قول قدیمی ها چون خشت اول نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج ، پس در اولین قدم سعی کنیم دیدگاه فکری خود را بهبود بدهیم).

 

برای حل تمرین رایگان سوال های ریاضی کلیک کنید .

 
در روزهای اول نتیجه تست زنی چقدر اهمیت دارد ؟

به یاد روز هایی باشید که ورزش جدیدی را تازه شروع کردید ؛ در روز های ابتدایی نتیجه کار شما چقدر به ایده آل نزدیک بود احتمالا در انجام حرکات نیز مشگل داشتید و اصلا نتیجه ای رقم نمی خورد که بخواهد به ماکزیمم خود نزدیک باشد و باید ادامه می دادید به سطح مورد نظر خود برسید و اگر این مسیر را طی نمی کردید تمام کار های قبل به هدر می رفت . در کنکور هم همینگونه است برای رسیدن به نتیجه باید سعی و تلاش کنید و از نتیجه روز های ابتدایی خود نهراسید ؛ اگر قرار بود با چند روز تست زدن به نتیجه برسیم همه ی داوطلبان کنکور درصد های بالا داشتند.

 

برای گوش کردن پادکست های فراهوش کلیک کنید.

 

روش تست فراهوش

تیم علمی فراهوش با بررسی ها متفاوت و آزمون خطا زیاد به روشی رسیدند که با نام روش تست فراهوش به آن اشاره خواهیم کرد

 • تعداد تست های خود را به مضرب سه یا پنج تقسیم کنید و در هر دوره یکی از آنها را پاسخ دهید (مثلا در مهر ماه فقط تست هایی را جواب بدهید که مضرب ۳ هستند ۱ و ۴ و ۷ و ۱۰ و …)
 • در هر بازه تست زنی تست های خود را در بسته های ۱۰ تا ۱۵ تایی تقسیم کنید(اگر در یک ساعت و نیم قرار است  ۴۵ تست پاسخ داده شود آن را به سه دسته ۱۵ تایی تقسیم کنیم)
 • جواب تست ها در پاسخ نامه تیک زده شوند.
 • برای تحلیل تست ها ابتدا صحیح یا غلط بودن تست بررسی شود.
 • تست های صحیح بررسی سطحی پاسخ نامه .
 • تست های غلط مجدد حل شوند.
 • تست های نزده بررسی دلیل عدم پاسخ دهی .
 • اگر باز هم نتوانیتسم تست را حل کنیم فقط به بخشی از پاسخ نامه نگاه کنیم و سپس خودمان تست را حل کنیم.
 • اگر مجبور شدیم تست را کامل از پاسخ نامه ببینیم در مرحله بعد حتما یکبار تست را خودمان حل کنیم.
 • تست هایی که غلط پاسخ داده شده اند با رنگ قرمز مشخص شوند.
 • تست های مهم که رنگ بوی بیشتری به کنکور دارند با رنگ سبز مشخص شوند.
 • خلاصه برداری روش تست در پاسخ نامه انجام شود .

 

در بازه های مطالعاتی بعدی ببست درصد اول تایم به مرور مباحث قبل پرداخته شود و برای تست زنی همه ی تست های قرمز قبل در ابتدا حل شود و   هر تستی که درست پاسخ داده شده بود قرمز بودن را از آن حذف می کنیم و تست های سبز رنگ در دوره های مرور بررسی شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *