مقاله

مکان مطالعه مناسب

مکان مطالعه

مکان مطالعه مناسب

تیم علمی فراهوش

سلام بچه ها ! امروز با تیم علمی فراهوش در کنار شما هستیم تادر مورد مکان مطالعه ی مناسب کنکوری ها و دانش آموزان صحبت کنیم ؛ بگذارید قبل از اینکه در مورد بحث شروع به گفت و گو بکینم این نکته را بگویم که این نکات برای همه ی دانش آموزان صدق نمی کند !!!! ممکن است شرایط شما برای مکان مطالعه مناسب خاص باشد و برای انجام مطالعه به راهکار ها و روش های خاص خود احتیاج داشته باشید به طور مثال در روستایی درس میخوانید که به کتابخانه دسترسی ندارید یا در خانه ای هستید که اتاق به تعداد کافی وجود ندارد برای همین سعی کنید متناسب با شرایط خودتان برخی از تغییرات را ایجاد کنید و به استاندارد ها مناسب برای مکان مطالعه مناسب برسید البته این نکته را ذکر کنم که تجربه شخصی بنده  و تیم علمی فراهوش این را نشان می دهد  بالای ۹۰ درصد از دانش آموزان میتوانند به شرایط مد نظر برسند کافی است در این راه ثابت قدم باشند و به ادامه ی راه امیدوار بشوند .

 

مکان مطالعه
مهم ترین ویژگی مکان مطالعه مناسب

خب ؛ رسیدیم به مهم ترین بخش این مقاله ! درباره ی مهم ویژگی مکان مطالعه مناسب باید شما را در آرامش کامل قرار دهد تا بدون حواس پرتی با تمرکز بالا و بدون پرش ذهنی بتوانید بر روی موضوع تمرکز کنید و در مبحث مورد نظر به تسلط برسید ! (سعی کنید در مکان های مختلف مطالعه کنید و درصد های پاسخ دهی خود را با هم مقایسه نمایید ، مکانی که بالاترین درصد را به شما می دهد میتواند جز ۳ انتخاب اول شما برای مطالعه باشد) ؛ پس مکانی با آرامش بیشتر مکان مطالعه مناسب است.

 

جزئیات مکان مطالعه مناست
  • مکان مطالعه مناسب نباید شما را نباید یاد هیج موضوع خاصی به اندازد ، به طور مثال پوستر عکس فراهوش (عجعب) روی دیوار نباشد یا یادآوری خاطره ی خاصی برای شما نباشد
  • فاصله زیادی تا منزل شما نداشته باشد (تا جایی که امکان دارد در منزل مطالعه کنید)
  • دوستان شما در آن مکان سلب آرامش نکنند (در تایم استراحت باید استراحت کرد نه بگو و مگو با دوستان)
  • کتاب های مرتبط به سادگی در دسترس شما باشند
  • در مکان خواب مطالعه نکنید(حت الامکان روی تخت خواب مطالعه نکنید)
  • با شرایطی که باید در کنکور یا امتحانات مدرسه باید حاضر باشید مطالعه کنید (پشت میز ، لباس کمی رسمی و ….)
  • پرش ذهنی را با کش پول از خود دور کنید

مکان مطالعه

برای گوش کردن پادکست های فراهوش از شنوتو کلیک کنید .

برای گوش کردن پادکست های فراهوش از فراهوش کلیک کنید.

 

دوستان عزیز خیلی خوشحالم که با شما هستیم . با تیم علمی فراهوش همراه باشید و فراهوش رو فراموش نکنید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *