مقاله

مزایای بازی های فکری

مزایای بازی های فکری

*مزایای بازی های فکری*

در این مقاله علمی که توسط تیم اتاق فکر شرکت فراهوش تهیه شده قصد داریم شمارا با مزایا و فواید بازی های فکری آشنا کنیم.
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و توسعه صنعت بازی های فکری،بازی های رومیزی،بازی های کارتی و…تحولی شگرف در زمینه بازی های فکری ایجاد کرده است که رو به روز به فواید ان اضافه میشود.
اکنون به چند مورد از فواید این بازی ها میپردازیم:
۱.بازی های فکری ذهن و بدن را سریع تر میکند:
الف)انجام دادن این گونه از بازی ها باعث ایجاد بهبود در عملکرد شخص میشود.بازی کردن به خودی خود باعث ایجاد فرهنگ و بالا بردن سطح فرهنگی جامعه میشود و به شناخت و پرداخت به مسائل کمک میکند که این مسئله در دنیای امروز بیش از اندازه به شخص کمک میکند که در اجتماع بتواند در تمامی مسائل عملکرد شناختی عالی داشته باشد.
ب)در دنیای امروز ‌که تمامی انسان ها درگیر فضای مجازی،بازی های انلاین،بازی های موبایلی،تبلیغات،تلویزیون و غیره هستند،بازی فکری بهترین و عالی ترین راه فرار از این جهنم رسانه های اجتماعی مخرب و تبلیغات سوء است که با انجام این بازی ها فرصت کافی برای حضور در جمع های خانوادگی و دوستانه خواهیم داشت.
ج)ذهن پویا، بدن پویا تر
به طور کلی بازی کردن ذهن انسان را تقویت میکند.بازی های فکری علاوه بر انجام بازی،ذهن و فکر شخص را بهبود میبخشد و باعث فعالیت فکری و بدنی شخص میشود.وقتی شخص در جریان بازی قرار میگیرد خود به خود ذهنش باز میشود و بدنش شروع به سوخت ساز میکند و ذهن و بدن را پویا و فعال میکند.
د)سریعتر فکر کردن
از آنجایی که بیشترین تاثیر بازی های فکری بر روی ذهن و فکر شخص است و موجب تقویت ان میشود،علاوه بر این موضوع بازی های فکری موجب تسریع در فکر کردن و تصمیم گرفتن نیز میشود.تصمیم گیری در لحظه یکی از معیار های بازی فکری است که در بازی فکری شطرنج این ویژگی خیلی برجسته است.

یک فکر در مورد “مزایای بازی های فکری

 1. Whivaduh گفت:

  I shall simply keep silent better

 2. صادق ناظری گفت:

  سلام
  با عرض تشکر بسیار از سایت واقعا خوبتان !!!
  یک سوال دارم ….
  آیا سازمان خاصی در معیار بندی و رتبه دادن به بازی ها وجود دارد ؟

 3. Mohammad Hassan گفت:

  لذت بردیم.

 4. سحر گفت:

  عالی

  واقعا خیلی خوبید
  ممنون

  1. Mohammad Ali گفت:

   خوبی از خودتونه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *