آموزش بازی

آموزش بازی مافیا

بازی مافیا

هدف اصلی بازی مافیا از بین بردن گروه شهروندان توسط مافیا و یا برعکس آن است. در واقع زمانی که یکی از این دو گروه در اکثریت خود باشند این بازی به پایان می رسد. برای درک بهتر این موضوع برای شما مثالی میزنم.

فرض کنید که یک گروه ۱۰ نفره برای انجام بازی حضور پیدا کرده اند. اولین قدم این است که کارت ها باید در میان افراد پخش شود، این کار توسط خدا انجام می شود. گاد در روند بازی نقشی ندارد و فقط وظیفه نظارت بر بازی را بر عهده دارد.

خدا کارت ها را به افراد می دهد و در کل پروسه پخش کارت ها توجه کافی را دارد که کسی از نقش دیگری آگاه نشود. در این گروه ۱۰ نفره تقسیم بندی ها به شکل زیر انجام می شود:

نقش ها :

خدا یا راوی بازی: 

همانطور که پیداست خدا یا راویه بازی شخصی است بازی را اداره میکند _ هنگامی که شب میشود به بازیکنان اطلاع میدهد هنگامی که روز میشود اطلاع میدهد سوال و پرسش هارا میپرسد که مافیا قصد حذف چه کسی را دارد یا دکتر چ کسی را نجات میدهد یا کاراگاه به چه کسی مشکوک است؟

و به همین ترتیب پیش میبرد تا افرادی که شهروندان,مافیا ها,دکتر,کاراگاه مشخص میکنند حذف شوند یا دربازی بمانند و نظر سنجی میکنند تا افراد نظرات یک دیگر را بشنوند

مافیا:

در حالت عادی که گروه ۱۰ نفره باشد ۳ مافیا داریم که مافیا ها خود درحالت معمولی به دو دسته تقسیم میشوند رئیس مافیا و دیگران مافیا هستند.

وظیفه مافیا هاپ در طول بازی این است که نقش خود را پنهان کند و تا اخر بازی شهروند هارا از بازی حذف کنند.

شهروند:

تنها کاری که یک شهروند باید بکند این است تا اخر بازی مطلع شود چه کسی دروغگو است و تلاش کن تا دیگر شهروندان اورا به چشم مافیا نبینند.

دکتر:

در بازی مافیا نقش دکتر جزو شهروندان محسوب می شود. دکتر در هر دوره از شب می تواند در صورت تشخیص درست یکی از افرادی را که مافیا کشته اند را نجات دهد. البته دکتر نمی تواند خود را نجات دهد.

کاراگاه:

کارآگاه هم همانند دکتر هم سوی شهروندان است و هر شب میتواند به یک شخص گمان بزند که مافیا هست یا نه و به اینترتیب تلاش میکند مافیا هارا پیدا کند شهروندان را باهم متحد کند و برعلیه مافیا ها شوند

 

نقش های فرعی

اگر که تعداد نفرات زیاد باشه میشه که از نقش های فرعی هم استفاده کرد و جذابیت بازی چند برابر بشه.

رویین تن:

رویین تن، یکی از قوی ترین شهروندان بازی است. او در شب می تواند خود را رویین کند تا مافیا نتوانند او را در شب بکشند. تیم مافیا حاضر در بازی فقط می توانند او را در روز و با جمع آوری شهروندان به قتل برسانند. این امتیاز برای رویین تن وجود دارد که خود را در روز به عنوان رهبر تیم شهروندان معرفی کند و از این طریق به بازی ادامه دهد.

تروریست:

کاراکتر تروریست از اعضای اکیپ مافیا است. اگر این فرد در روز با رای شهروندان کشته شود، این توانایی را دارد تا بتواند یکی از بازیکنان را با خود حذف و یا ترور کند.

ناتاشا:

ناتاشا یکی دیگر از اعضای تیم مافیا است و می تواند در هر شب یکی از افراد را لال کند. فرد عنوان شده در روز بعد اصلا نمی تواند صحبتی انجام دهد. در واقع او هرگز نمی تواند در دو شب متوالی یک نفر را لال کند.

کشیش:

کشیش می تواند هر شب یک نفر از اعضای بازی را سیو کند یا از لالی دربیاورد.

مذاکره کننده:

یکی از اعضای مافیا فرد مذاکره کننده است. این فرد می تواند یکی از اعضا را انتخاب و او را عضوی از گروه مافیا کند. اگر مافیا قصد مذاکره داشته باشند این فرد در شب با گاد مطرح می کند. البته مافیا نمی توانند به صورت هم زمان شهروندی را نابود کنند. مافیا پس از انتخاب فرد مذکور چشم های خود را می بندند و خدا بر روی دست فرد انتخاب شده می زند. افرادی که در کاراکترهای کارآگاه، پزشک و کشیش هستند هرگز نمی توانند به مافیا تبدیل شوند.

اسنایپر:

به اسنایپر تک تیرانداز هم گفته می شود. این فرد یکی از اجزا شهروندان است. او معمولا ۲ تیر دارد. با توجه به تعداد نفرات ممکن است این تیرها کم یا زیاد باشد. اسنایپر به دستور گاد بیدار می شود و به فردی که گمان می کند مافیا است، شلیک می کند. این شخصیت می تواند از شلیک کردن خودداری کند. البته باید این نکته را بدانید که تیر اسنایپر بر رویین تن و دکتر تاثیر ندارد و خدا در روز اعلام می کند که تیر اسنایپر به هدف نخورد. اگر در فاز شب، اسنایپر و مافیا هر دو یک نفر را بکشند و دکتر نیز بر روی همان فرد متمرکز باشد بدین صورت شخص کشته می شود. نقش ها با ترتیب زیر در بازی اولویت می گیرند:

خدا، دکتر، اسنایپر

ساقی:

ساقی جزء تیم شهروندان محسوب می شود. در فاز شب او یکی از بازیکنان را انتخاب می کند و بازیکن منتخب اصطلاحاً مست می شود. در واقع او به هر فردی اشاره کند، نقش آن فرد دیگر اجرا نخواهد شد. نکته مهم در مورد این کاراکتر این است که او نمی تواند در دو شب پشت سرهم یک نفر را مست کند.

دزد:

نقش دزد مانند کاراکتر ناتاشا و یکی از نقش های سیاه در بازی مافیا محسوب می شود. دزد به هنگام شب دو نفر را انتخاب می کند. اگر فرد اولی که انتخاب می کند یک شهروند عادی، مافیای ساده و یا یک تروریست باشد هرگز اتفاقی رخ نمی دهد. دزد مانند ناتاشا و ساقی هرگز نمی تواند در دو شب پشت سرهم یک فرد را به عنوان نفر اول انتخاب کند این در صورتی است که نفر دوم می تواند هر شب یک فرد ثابت باشد. اگر نفر اول رویین تن باشد، نقش او به دزد منتقل می شود و دزد در آن شب به رویین تن تبدیل می شود.

شهروند خائن:

این فرد خیانت کار جز شهروندان به حساب می آید اما نقش سیاهی مانند دزد و ناتاشا دارد. در تمامی بازی شهروند خائن کمک می کند تا مافیا به اهداف خود برسند.

محافظ:

این نقش با عنوان روح نیز در میان مافیابازان شهرت دارد و با تیر مافیا و اسنایپر کشته نمی شود. اگر روح در روز کشته شود به یک شهروند عادی تبدیل شده و از روز بعد می تواند دوباره به عنوان یک شهروند وارد بازی شود. علاوه بر این او می تواند فرد ترور شده را نیز دوباره به بازی برگرداند.

 

بیشتر بخوانید : تاریخچه بازی مافیا

یک فکر در مورد “آموزش بازی مافیا

 1. بی نام گفت:

  😶😞😶
  Doroste

 2. Tom Jones گفت:

  it was great

  1. بی نام گفت:

   😶😞😶

 3. مهساا گفت:

  ای بابا
  از بازی های خودتونم بذارید

  1. Amir Hossein گفت:

   😐😐😐کیستی

   1. مهسا گفت:

    یه دوست خوب
    Mahsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *