آموزش بازی, معرفی بازی ها

بازی فکری اسکترگوریز

اسکترگوریز

Scattergories یک بازی مهمانی مبتنی بر طبقه بندی مبتنی بر تفکر خلاق است که درابتدا توسط برادران پارکر در سال ۱۹۸۸ منتشر شد.چند سال بعد از برادران پارکر توسط Hasbro خریداری شد و آنها این بازی رابا نام تجاری Milton Bradley در سطح بین المللی منتشر کردند. هدف از این بازی ۲ تا ۶ بازیکن امتیاز گرفتن با نامگذاری منحصر به فرد اشیا با یک within در مجموعه ای از دسته ها ، با یک نامه اولیه ، در یک محدودیت زمانی است. این بازی بر اساس یک بازی سنتی است که با نام هایTutti Frutti ، Jeu du Baccalauréat ، Stadt Land Fluss و بسیاری از نام های دیگر شناخته می شود.

 

ناشر (ها) : Hasbro ، Winning Moves ، Games USA

بازیکنان : ۲-۶

زمان راه اندازی : ۱-۳ دقیقه

زمان بازی : کمی بیش از ۳ دقیقه در هر دور

شانس تصادفی : کم

رده سنی : ۱۲ سال به بالا

مهارت های مورد نیاز : شمارش واژگان ، مهارت های اجتماعی

photo 2021 03 22 20 41 50

 • گیم پلی بازی

این بازی در مجموعه های ۳ دوره انجام می شود.

 

 1. هر بازیکن پوشه ای را با یک صفحه پاسخگویی و ۳ کارت دسته در اختیار شما قرار می دهد. هر صفحه در صفحه پاسخ دارای سه ستون با ۱۲ خط خالی است. علاوه بر این ، کارتهای دسته دارای ۴ لیست هستند که هر کدام دارای ۱۲ دسته منحصر به فرد هستند و در مجموع ۱۴۴ دسته در بازی وجود دارد. در نسخه های جدید بازی ، هر کارت دارای ۲ لیست از ۱۲ دسته منحصر به فرد ، در مجموع ۱۶ لیست و ۱۹۲ دسته است. همه بازیکنان باید در مورد لیست برای استفاده توافق کنند.

 

 1. یک بازیکن برای تعیین اولین حرف استفاده شده یک نامه ۲۰ طرفه می غلتاند . تایمر تا سه دقیقه تنظیم شده است.

 

 

 1. یک بازیکن تایمر را شروع می کند. در زمان اختصاص یافته ، هر بازیکن باید سعی کند که در اولین ستون روی صفحه ، کلمه یا اصطلاحی متناسب با هر ۱۲ دسته را بنویسد و با حرف رول شروع شود. هر تعداد کلمه در جواب مجاز است ، به شرطی که کلمه اول با حرف صحیح شروع شود. به عنوان مثال ، با یک دسته از “سبزیجات” و یک حرف از “C” ، کلماتی مانند ” گل کلم ” ، ” هویج ” و ” سبزه یقه ” قابل قبول هستند ، اما ” کلم بروکلی ” (حرف اولیه اشتباه) نیست ، و همچنین ” مرکبات ” (دسته اشتباه). هم خوانی با اسامی خاص در یک تنوع بازی تشویق می شود.ارزش رونالد ریگان ۲ امتیاز است وهوبرت هوراسیو همفری ۳ ارزش دارد.
 2. نوشتن پاسخ بد هنوز بهتر از عدم پاسخ است ، زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که گروه بازی کننده پاسخ را بپذیرند. به عنوان مثال ، “مرکبات” به معنای ” گیاهی ” است که به کل پادشاهی گیاهی اشاره دارد ، یعنی نه “حیوان” و نه “ماده معدنی”.

 

 1. تمام بازیکنان با تمام شدن تایمر نوشتن را متوقف می کنند. به دنبال لیست ، هر بازیکن به نوبه خود پاسخ خود را برای هر گروه می خواند. بازیکنان برای پاسخی که تکرار جواب دیگری در آن دور است ، امتیاز صفر می گیرند و برای پاسخی که بازیکن دیگری نداده است ، یک امتیاز کسب می کند. برای هر شماره نمی توانید بیش از یک پاسخ در یک خط داشته باشید. پاسخ های قابل قبول که اسم های مناسب و با استفاده از کنایه هستند برای هر کلمه با استفاده از حرف یک امتیاز می گیرند. (در نسخه “Junior” ، بازیکنان برای پاسخی که با حرف انتخاب شده شروع می شود ۲ امتیاز و برای پاسخی که با نامه انتخاب شده شروع نمی شود ۱ امتیاز کسب می کنند ، اما برای یک پاسخ تکراری هیچ امتیازی کسب نمی کنند.)

 

 

 

 1. اگر به هر دلیلی یک بازیکن فکر می کند جواب کسی در این رده نیست (به عنوان مثال “بند” برای گروه “انواع ساندویچ”) بازیکن می تواند این پاسخ را به چالش بکشد. هنگامی که به چالش کشیده می شود ، تمام بازیکنان در مورد صحت آن پاسخ رأی می دهند. اگر رأی مساوی باشد ، رأی بازیکنی که به چالش کشیده می شود ، کنار گذاشته می شود.

 

 

 1. قالب دوباره نورد می شود (و اگر نامه مشابه دور قبلی تکرار شود و دوباره نورد می شود) ، و مرحله دوم شروع می شود.

 

 1. در مورد اسم های مناسب ، تمام قسمت های پاسخ به اندازه کافی محاسبه می شوند به شرط آنکه حرف با حرف شروع شود. به عنوان مثال ، در مورد استفاده روسای جمهور ایالات متحده از حرف “S” ، جواب قابل قبول هری اس ترومن است ، زیرا نام میانی وی حرف “اس” است. با این حال مارتین شین هرگز رئیس جمهور ایالات متحده نبود و بنابراین پاسخی معتبر نیست که به شما صفر امتیاز دهد. توجه: این قانون در مورد عناوین کتاب ، مانند “Count of Monte Cristo” اعمال نمی شود.

 

 

 1. در مورد دسته های عمومی ، تفسیر گسترده برای بازی سرگرم کننده و خلاق مجاز است. به عنوان مثال ، در مورد چیزهایی که معمولاً در آشپزخانه با حرف K شروع می شوند ، هر دو چاقو (ابزار آشپزخانه) یا Kelp (نوعی غذا که معمولاً در آشپزخانه های دنیا پخته می شود) پاسخ های قابل قبولی هستند.

 

 • نسخه نمایش بازی

Scattergories در سال ۱۹۹۳ به میزبانی دیک کلارک به یک نمایش بازی NBC تبدیل شد . درست بعد از Scrabble اجرا شد و از Chuck Woolery بعنوان یک میزبان منظم حضور داشت.

اسکترگوریز

 • نسخه موبایل

Scattergories در سال ۲۰۱۵ به فروشگاه App iTunes عرضه شد. بازی توسط Magmic ساخته شده و از طریق Hasbro مجوز گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *