آموزش بازی, تاریخچه بازی ها, معرفی بازی ها

پیگیری بی اهمیت

پیگیری بی اهمیت

Trivial Pursuit ( پیگیری بی اهمیت )

یک بازی تابلویی از کانادا است که در آن برنده شدن توسط توانایی بازیکن در پاسخ به سوالات دانش عمومی و فرهنگ عامه تعیین می شود. بازیکنان قطعات خود را به دور یک تخته ، مربع هایی که برای تعیین سوالی که از یک کارت از آنها پرسیده شده است حرکت می دهند (از شش دسته شامل “تاریخ” و “علم و طبیعت”). هر پاسخ صحیح ، یک گوه پلاستیکی بدست می آورد که در قسمت بازی پاسخ دهنده شکاف دارد.

بازیکنان : ۲-۶ (تیم مجاز است)

زمان راه اندازی : ۵ دقیقه

زمان بازی :  ۸۰ دقیقه (بسیار متفاوت است)

شانس تصادفی : متوسط ​​( تاس ، ترتیب کارت سوال)

مهارت های مورد نیاز : دانش عمومی ، دانش فرهنگ عامه

از زمان انتشار اولین بازی در سال ۱۹۸۱ ، ده ها نسخه با مضمون منتشر شده است. برخی از مجموعه های س question ال برای بازیکنان جوان و برخی دیگر برای یک دوره زمانی خاص یا به عنوان تساوی تبلیغاتی (مانند فیلم های Star Wars ، Saturday Night Live و Lord of the Rings ) طراحی شده اند.

photo 2021 03 22 21 18 40

  • تاریخ

 

بازی در ۱۵ دسامبر سال ۱۹۷۹ در مونترال توسط کریس هانی کانادایی ، سردبیر عکس The Gazette در مونترال و اسکات ابوت ، سردبیر ورزشی The Canadian Press ساخته شد . آنها پس از پیدا کردن قطعات از دست رفته بازی Scrabble خود ، تصمیم گرفتند بازی خود را بسازند. آنها با کمک جان هانی و اد ورنر توسعه بازی را به پایان رساندند که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد.

حق بازی در ابتدا به Selchow و Righter در سال ۱۹۸۲ ، سپس به برادران Parker (اکنون بخشی از Hasbro ) در سال ۱۹۸۸ ، پس از اینکه توسط Virgin Group رد شد ، مجوز گرفت . در سال ۲۰۰۸ Hasbro تمام حقوق را به مبلغ ۸۰ میلیون دلار خریداری کرد. از سال ۲۰۱۴، بیش از ۱۰۰ میلیون  بازی در ۲۶ کشور و ۱۷ زبان فروخته شده است. Plastics شمالی الروی ، ویسکانسین ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ بازی بین ۱۹۸۳ و ۱۹۸۵ تولید کرد. در دسامبر ۱۹۹۳ ، Trivial Pursuit توسط مجله Games به “تالار مشاهیر بازیها ” نامگذاری شد . نسخه آنلاین Trivial Pursuit در سپتامبر ۲۰۰۳ راه اندازی شد.

 

  • گیم پلی بازی

هدف این بازی این است که با پاسخ صحیح به س .الات چیزهای بی اهمیت در اطراف صفحه حرکت کنید. سوالات به شش دسته تقسیم می شوند که هرکدام رنگ خاص خود را دارند تا به راحتی خود را مشخص کنند. در نسخه کلاسیک Trivial Pursuit ، گروه جغرافیا آبی است ، سرگرمی صورتی است ، تاریخ زرد است ، هنر و ادبیات در اصل قهوه ای ، بعداً بنفش ، علوم و طبیعت سبز و ورزش و اوقات فراغت نارنجی است. این بازی شامل یک تخته ، قطعات بازی ، کارت های سوال ، یک جعبه ، گوه های پلاستیکی کوچک برای قرار دادن در قطعات بازی و یک قالب است.

 

قطعات بازی که در Trivial Pursuit استفاده می شوند گرد هستند و مانند گوه های پای به شش قسمت تقسیم می شوند. یک گوه پلاستیکی کوچک ، که گاهی پنیر ( مثلث مثلث پنیر ) نامیده می شود ، می تواند در هر یک از این بخشها قرار گیرد تا پیشرفت هر بازیکن را مشخص کند.

هنگامی که یک بازیکن از هر رنگ یک گوه جمع کرد و قطعه بازی خود را پر کرد ، باید به مرکز برگردد و به یک سوال در یک دسته بندی که توسط بازیکنان دیگر انتخاب شده است پاسخ دهد. اگر به این سوال به درستی پاسخ داده شود ، آن بازیکن برنده بازی است. در غیر این صورت ، بازیکن باید مرکز تخته را ترک کند و در پیچ بعدی دوباره امتحان کند.

پیگیری بی اهمیت

 

  • نسخه ها

در طول سال ها ، نسخه های زیادی از Trivial Pursuit تولید شده است که معمولاً در زمینه های مختلف تخصص دارند. نسخه اصلی به نسخه جنس (یا جنس اول ) معروف است. چندین نسخه مختلف دانش عمومی (مانند Genus II ) دنبال شده است. نسخه های دیگر شامل Junior Edition (1985) ، All-Star Sports ، Baby Boomers ، ۱۹۸۰s ، All About the 80s ، ۱۹۹۰s و موارد دیگر است. در کل ، بیش از ۱۰۰ نسخه مختلف به زبان های مختلف چاپ شده است.

در انگلستان، بدیهی پیگیری بازیکنان شکایت کرده است که نسخه ۲۰۰۶ از بازی پایین dumbed به در مقایسه با نسخه های قبلی، با سوالات ساده تر و تمرکز بیشتر بر روی افراد مشهور و کسب و کار نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *