تاریخچه بازی ها, معرفی بازی ها

بازی زندگی

بازی زندگی

The Game of Life

بازی زندگی

که به سادگی با عنوان Life نیز شناخته می شود، یک بازی تخته ای است که در اصل توسط میلتون بردلی در سال ۱۸۶۰ ساخته شد، به عنوان بازی شطرنجی زندگی . The Game of Life اولین بازی محبوب سالن آمریکا بود.  این بازی سفرهای شخص در طول زندگی خود ، از دانشگاه تا بازنشستگی ، با مشاغل ، ازدواج و فرزندان احتمالی را در طول راه شبیه سازی می کند. دو تا چهار یا شش بازیکن می توانند در یک بازی شرکت کنند. تغییرات بازی تا ده بازیکن را در خود جای می دهد.

IMG 20210430 221831 230

طراح (ها) = بیل مارکهام

ناشر (ها) = شرکت میلتون بردلی و بازی های Winning Moves USA

تاریخ انتشار = ۱۸۶۰ ؛ ۱۶۱ سال پیش

ژانر (ها) = بازی تخته

بازیکنان = ۲ یا ۴ یا ۶

زمان راه اندازی = ۵ دقیقه (تقریباً)

زمان بازی = ۱ ساعت (تقریباً)

شانس تصادفی = بالا (چرخاندن چرخ ، نقاشی کارت ، شانس)

رده سنی = ۸+

مهارت های مورد نیاز = شمردن ، خواندن

نسخه مدرن در اصل ۱۰۰ سال بعد ، در سال ۱۹۶۰ منتشر شد. این نسخه توسط طراح اسباب بازی و بازی روبن کلمر ایجاد و طراحی شده و توسط Art Linkletter “مورد تأیید قلب” قرار گرفت .

 

برای گوش کردن پادکست فراهوش کلیک کنید.

  • تاریخ

این بازی در اصل در سال ۱۸۶۰ توسط میلتون بردلی به عنوان بازی شطرنجی زندگی ایجاد شد و اولین بازی بود که توسط بردلی ، لیتوگرافی موفق ایجاد شد . این بازی در پایان سال اول ۴۵۰۰۰ نسخه فروش کرد. مانند بسیاری از بازی های قرن نوزدهم ، این یک پیام اخلاقی قوی داشت .

تخته بازی شبیه یک صفحه شطرنجی اصلاح شده بود . هدف این بود که در فضاهای “خوب” فرود بیایید و ۱۰۰ امتیاز جمع کنید. یک بازیکن می تواند با رسیدن به “Happy Old Age” در گوشه بالا سمت راست ، روبروی “نوزادی” جایی که بازیکن شروع می کند ، ۵۰ امتیاز کسب کند. به جای تاس  – که با قمار همراه بود – بازیکنان از یک روکش شش ضلعی به نام teetotum استفاده می کردند .

  • بازی مدرن

در سال ۱۹۶۰ نسخه مدرن ، بازی زندگی ، معرفی شد. همکاری بین روبن کلمر و بیل مارکام ، شامل یک پیست است که از کنار کوه ها ، ساختمان ها و سایر ویژگی های کوچک عبور می کند ، از آن بالا عبور می کند . یک بازیکن با توجه به چرخش یک چرخ کوچک روی صفحه با فضاهای شماره ۱ تا ۱۰ ، با یک اتومبیل پلاستیکی کوچک در امتداد مسیر حرکت می کند. هر ماشین دارای شش سوراخ است که هنگام ازدواج “بازیکن” و “کسب بازیکن” و “فرزندان”، گیره ها به آن اضافه می شود. برخی از نسخه های “مدرن اولیه” دارای هشت اتومبیل هستند. گیره های بازی مدرن یا “مردم” برای تشخیص جنسیت ها صورتی و آبی هستند. هر بازیکن با یک میخ متناسب با جنسیت او بازی را شروع می کند.

همچنین بانکی وجود دارد که شامل اسکناس های ۵۰۰۰ ، ۱۰۰۰۰ ، ۲۰۰۰۰ ، ۵۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ دلاری است. بیمه نامه های خودرو ، زندگی ، آتش سوزی و / یا صاحبان خانه (بسته به نسخه) سفته و گواهی سهام ۲۰ هزار دلار . ملموس دیگر بین نسخه های بازی متفاوت است. اسکناس های ۵۰۰ دلاری در دهه ۱۹۸۰ و همچنین اسکناس های ۱۰۰۰ دلاری در سال ۱۹۹۲ کنار گذاشته شدند.

IMG 20210430 221830 743

  • نسخه ها

  1. نسخه دهه ۱۹۶۰

بازی زندگی با کپی رایت شرکت میلتون بردلی در سال ۱۹۶۳ تفاوت هایی با نسخه های بعدی داشت. به عنوان مثال ، هنگامی که یک بازیکن به فضای “روز حساب” رسید ، باید یکی از دو گزینه را انتخاب کند. اولین مورد این بود که در ادامه مسیر “میلیون هکتار” ادامه یابد ، اگر بازیکن معتقد بود که پول کافی برای گلزنی به تمام حریفان دارد. گزینه دوم این بود که سعی کنید با شرط بندی همه چیز روی یک شماره و چرخاندن چرخ ، یک “سرمایه دار سرمایه دار میلیونر” شوید. اگر شماره انتخابی بالا آمد ، بازیکن بلافاصله بازی را برد ، یا به “مزرعه بینوایان” رفت و اگر اینگونه نشد حذف شد. اگر هیچ بازیکنی تبدیل به یک سرمایه دار بزرگ میلیونر نشود ، بازیکنی که بالاترین امتیاز نهایی را داشته باشد برنده بازی است.

  1. نسخه های دهه ۱۹۷۰/۱۹۸۰

تقریباً در نیمه راه تولید این نسخه ، بسیاری از ارزش های دلار دو برابر شد. این توضیحات روی نسخه بعدی با دلار بیشتر تمرکز دارد مقادیر . نسخه اواخر دهه ۱۹۸۰ همچنین مینی ون ها را جایگزین کانورتیبل های نسخه های قبلی کرد. کانورتیبل های اوایل دهه ۱۹۶۰ هنوز هم در نسخه ۱۹۷۸ استفاده می شد. “مزرعه بینوایان” به “ورشکسته!” تغییر نام داد. که در آن از دست دادن بازیکنان “به کشور بازنشسته می شوند و یک فیلسوف می شوند” ، و “میلیون هکتار” به “میلیونر” کوتاه شد. که در آن برنده می تواند “به سبک بازنشسته”.

مربع های طلائی “انتقام” در نسخه ۱۹۷۸ خط فرعی “شکایت برای خسارت” را اضافه کردند.

  1. نسخه ۱۹۹۱

بازی زندگی در سال ۱۹۹۱ به روزرسانی شد تا با اهدا جایزه “کاشی های زندگی” به بازیکنان ، بخاطر رفتارهای خوب مانند بازیافت سطل زباله و کمک به افراد بی خانمان ، پاداش دهد.

در سال ۱۹۹۸ کامپیوتر و سونی پلی استیشن بازی های ویدئویی سازگاری از بازی ها از زندگی در این نسخه است. بازیکنان می توانستند یا نسخه “کلاسیک” را با استفاده از Life Tiles یا نسخه “پیشرفته” را بازی کنند ، جایی که فرود در یک فضای با کاشی Life به بازیکنان اجازه می دهد یکی از چندین بازی کوچک را بازی کنند.

  1. نسخه ۲۰۰۵

نسخه به روز شده بازی با کمی تغییر در گیم پلی در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. بازی جدید زندگی ، عنصر شانس را کاهش داد ، گرچه هنوز هم اساساً مبتنی بر شانس است و به بازیکنان برای ریسک دادن پاداش می دهد.

  1. نسخه ۲۰۱۳

نسخه ۲۰۱۳ میدان دادرسی را که با کارت دعوی جایگزین شد حذف کرد. ویژگی جدید “این کارت را برای ۱۰۰ کیلوگرم نگه دارید” نیز اضافه شد.

  1. نسخه ۲۰۱۷

نسخه ۲۰۱۷ شامل گیره ها و مربع هایی برای به دست آوردن حیوانات خانگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *